header-image.jpg

Test LG K10 LTE

Test mobilního telefonu LG K10 LTE ***Nový smartphone LG K10 LTE střední třídy je cenově dostupný a poslouží všem, kteří potřebují výkonný telefon s dobrou ochranou dat, čistým designem, velkým displejem a přizpůsobivým fotoaparátem.

Test LG K10 LTE: Spolehlivý smartphone, po kterém sáhnete všemi 10

Nový smartphone LG K10 LTE střední třídy je cenově dostupný a poslouží všem, kteří potřebují výkonný telefon s dobrou ochranou dat, čistým designem, velkým displejem a přizpůsobivým fotoaparátem. Zkrátka hodně muziky za málo – dál už to znáte.

Ochrana soukromých dat na prvním místě

LG K10 LTE je opravdu telefon, do kterého chcete vložit vaši SIMku, respektive nano SIM. Nejen kontakty se tak totiž udrží v bezpečí. Po zapnutí můžete telefon personalizovat zadáním jména a příjmení. Poté přejdete k aktivaci ochrany zařízení, která zabrání ostatním nežádoucím uživatelům v použití vašeho telefonu. Nastavení zamykání je celkem zábavné a nabízí několik možností. Kterou si vyberete? Doporučujeme zvolit třeba Knock Code, pro který nastavíte vzor zaklepání na displej, kterým snadno zamknete a odemknete obrazovku. Další možností je nakreslit gesto nebo zvolit klasický PIN či heslo. A co když zadáte 5krát po sobě špatný Knock Code? Nic se neděje. Telefon vám totiž po zadání Knock Codu nabídne, abyste si nastavili záložní pin, kterým telefon bez problému odemknete.

Rozumně řešený design i technologie

Pokud jste zastánci čistého designu bez zbytečných přízdob a tlačítek, pak vás tento telefon zaujme hned na první pohled. Možná budete chvíli hledat, kde vlastně nějaké tlačítko je. LG K10 má totiž stejně jako jeho předchůdce LG K7 pouze jedno jediné tlačítko na zadní straně u fotoaparátu, jímž telefon vypnete, zapnete či restartujete. K ovládání vám poslouží čistě dotykový displej o příjemné velikosti 5,3“ a rozměrech 146.60 mm x 74.80 mm x 8.80 mm. Toto komfortní ovládání telefonu jistě ocení také uživatelé s většími prsty. K10 LTE od LG je vymazlenou novinkou letošní zimy přinášející řadu chytrých vylepšení a podporující ty nejnovější technologie. Je přizpůsobivý a vždy se bude řídit vaší intuicí. K tomu získáte všechny výhody snadného multiaskingu díky 1,2 GHz Quad-Core procesoru, kterým je telefon poháněn. Objevíte řadu nových funkcí a rozmanitý vzhled s operačním systémem Android 5.0 Lollipop. Uložíte si 8 GB vzpomínek, zážitků a praktických aplikací. A to je teprve začátek.

Focení se zdokonalenými kamerami je zážitek

K focení selfíček můžete u tohoto smarphonu využít blesk, kterým je přední 5Mpix kamera vybavena. To je asi největší gró, pokud jde focení s K10 LTE. Lehce si tak pořídíte fotku i v horších světelných podmínkách. Kromě toho získáte řadu dalších vylepšení, aby se vám selfie fotky pořizovaly jedna báseň. Vyzkoušejte superrychlé focení pomocí gest. Stačí zvednout ruku, nasměrovat ji do rámečku na obrazovce, 2x sevřít v pěst a na světě bude série 4 vašich selfies. A co takhle fotit na heslo?  Namiřte na sebe foťák a vyslovte jeden z výrazů cheese, LG, Smile, whisky nebo kimichi. Na všechny to dobře funguje a rychle fotí. A zadní fotoaparát má také zdokonalení! Vyřeší vám problémy s ostřením. Chcete se vyhnout rozmazaným tvářím, které vám zbytečně zaplňují galerii? Využijte zadní 13 Mpix fotoaparát s automatickým ostřením. Dotknete se místa, které chcete zaostřit a je to. Výsledkem bude fotografie zaostřená přesně na té tváři, která se vám třeba nejvíc líbí. S přílišným slunečním zářením pomůže senzor okolního světla. A aby si fotoaparát nedělal, co chtěl, a nezačal například fotit ve vaší kapse, má LG K10 také tzv. proximity senzor, který zabrání náhodnému spuštění foťáku v tašce či kapse a navíc šetří baterii.LG K10 LTE vystihuje spolehlivost a flexibilní nastavení

Častou bolestí u mnoha telefonů bývá, že jakmile si stáhnete několik aplikací, tak se telefon začne "sekat". U LG K10 však při testování nic takového nenastalo. Po dvoutýdenním testování se u něj neobjevila žádná výrazná "hrubka". Telefon se "neseká" a navíc vydrží bez problému dva dny, aniž byste jej museli dát do nabíječky. A to, i když jej vůbec nešetříte. Pokud jde o přehlednost, tak se běžný uživatel celkem rychle zorientuje. Ovládání je nenáročné, ba dokonce vám telefon umožní flexibilní nastavení. Například si můžete dle vlastních potřeb nastavit, které informace budou viditelné na zamčené obrazovce, takže jednoduše skryjete citlivá upozornění jako zprávy nebo události v kalendáři. Také jste zvyklí si telefon pokládat v restauraci, kanceláři či kdekoliv jinde na stůl?  Tak teď budete mít jistotu, že z vašeho telefonu žádné informace neuniknou.

header-novinky.jpg
Hvězdný výprodej Euronics.
Hvězdné dárky