header-image.jpg

Společnosti Samsung a SES ASTRA spouští promo 3D satelitní kanál

Společnosti Samsung a SES ASTRA spouští promo 3D satelitní kanál

Společnosti Samsung a SES ASTRA spouští promo 3D satelitní kanál

Společnost Samsung Electronics Co. Ltd., přední hráč na trhu a uznávaný inovátor v oblasti spotřební elektroniky, a SES ASTRA, společnost skupiny SES (Euronext Paris a Luxembourg Stock Exchange: SESG), dnes oznámily, že budou na trhu společně propagovat trojrozměrné televizní vysílání. Podle podmínek dohody bude společnost Samsung podporovat SES ASTRA zajišťováním trojrozměrného televizního obsahu pro nový 3D demo kanál společnosti SES ASTRA, který bude spuštěn 4. května 2010. Demo kanál bude vysílat volně z orbitální pozice 23,5 stupně východně a jeho smyslem je pomoci maloobchodním prodejcům oslovit koncové zákazníky propagací 3D televize v prodejnách.
Prezident a generální ředitel společnosti SES ASTRA Ferdinand Kayser ke spolupráci obou společností řekl: „Nový demo kanál ASTRA 3D představuje obrovské výhody satelitu pro přenos vysoce kvalitních 3D televizních signálů a je dokladem přední úlohy, kterou společnost SES ASTRA zastává jako hnací síla inovací v oblasti vysílacích technologií. Jsme hrdí na to, že jsme uzavřeli partnerství se společností Samsung, a věříme, že se 3D televize stane dalším stimulačním impulsem pro trh domácí zábavy.“
Prezident a generální ředitel společnosti Samsung Electronics Europe S.H. Shin uvedl: „Jako první výrobce, který na spotřební trh dodává 3D televizory, stojí společnost Samsung v popředí inovačního úsilí v oblasti 3D zobrazení. Díky partnerství se společností SES ASTRA bude Samsung prvním výrobcem, který bude prostřednictvím tohoto bezplatného propagačního kanálu moci živě přenášet 3D obsah a demonstrovat své inovační schopnosti v oblasti 3D technologií. Obsah, který budeme poskytovat pro kanál ASTRA 3D, pomůže zákazníkům uvědomit si skutečný potenciál zážitků, které jim sledování 3D televize přinese.
Vysílání 3D kanálu bude na družici ASTRA zahájeno 4. května u příležitosti veletrhu ANGA Cable konajícího se v německém Kolíně nad Rýnem. Podrobné informace o vysílacím kanále, na kterém bude vysílání probíhat, budou zveřejněny v krátké době.
V České republice zahájil Samsung jako první prodej 3D produktů letos v březnu. Zároveň jako jediný nabízí Samsung kompletní 3D řešení pro domácí zábavu. Díky televizorům vybaveným 3D technologií (LED TV, LCD TV i plazma), Blu-ray přehrávačům, Blu-ray domácím kinům a aktivním 3D brýlím máte s produkty Samsung možnost užít si sledování oblíbeného filmu s dokonalými zážitky – a to vše v pohodlí domova! Samsung 3D televizory navíc jako jediné na trhu zvládají mezi 2D a 3D zobrazením konverzi, kterou zajišťuje supervýkonný procesor. Ten analyzuje obraz a vyhodnocuje v jaké hloubce obrazu mají předměty být.

O společnosti SES ASTRA

SES ASTRA představuje přední satelitní systém DTH (Direct-to-Home) v Evropě. Flotila dnes zahrnuje celkem 15 družic. Celá soustava satelitů dnes zajišťuje služby více než 125 milionům domácností se satelitním přijímačem nebo kabelovým připojením. Celkem přenáší více než 2500 analogových a digitálních televizních a rozhlasových kanálů. SES ASTRA dále prostřednictvím svých satelitů poskytuje multimediální, internetové a telekomunikační služby podnikům, vládním organizacím a úřadům. Satelity ASTRA dnes tvoří základ nejdůležitější platformy HDTV vysílání pro přední evropské vysílací společnosti – ty prostřednictvím hlavní orbitální pozice přenášejí více než 110 programů v kvalitě HD (High Definition). Družice ASTRA pracují na orbitálních pozicích 19,2° východně, 28,2° vých., 23,5° vých., 5° vých. a 31,5° východně.

O společnosti SES

Společnost SES (kód na burzách Euronext Paris a Luxembourg Stock Exchange: SESG) vlastní přední světové satelitní operátory SES ASTRA a SES WORLD SKIES a dále vlastní strategický podíl ve společnostech Ciel (Kanada), Quetzsat (Mexiko) a O3b Networks, která staví satelitní sítě nové generace. SES nabízí satelitní služby vynikající kvality prostřednictvím své flotily 41 družic rozmístěných na 26 orbitálních pozicích kolem celé zeměkoule. Další informace o společnosti SES najdete na stránkách: www.ses.com

O společnosti Samsung Electronics

Společnost Samsung Electronics Co., Ltd. je předním světovým výrobcem polovodičů, telekomunikačních zařízení, digitálních médií a technologií určených pro digitální konvergenci. V roce 2009 dosáhla tržeb ve výši 116,8 miliard amerických dolarů. Společnost Samsung Electronics zaměstnává zhruba 188 000 pracovníků ve 185 pobočkách v pětašedesáti zemích po celém světě a je rozdělena do osmi nezávislých obchodních společností: Visual Display, Mobile Communications, Telecommunication Systems, Digital Appliances, IT Solutions, Digital Imaging, Semiconductor and LCD. Značka Samsung Electronics je jednou z nejdynamičtěji rostoucích globálních značek dneška. Samsung Electronics je předním výrobcem digitálních televizorů, paměťových čipů, mobilních telefonů a TFT-LCD displejů. Více informací naleznete na www.samsung.cz.

header-novinky.jpg
Hvězdný výprodej Euronics.
Hvězdné dárky